2020 Staff

  Teacher Assistant
Principal Mr Laurie Bechelli  
Assistant Principals Mrs Lisa Liebregts
Mrs Jacki Tucker
 
Kindergarten Aqua
(M/W/F)
Mrs Melissa Magriplis Mrs Anne Carosin (Mon, Wed, Fri)
Mrs Jodie Smith (Mon, Wed, Fri)
Kindergarten Purple
(M/W/F)
Mrs Paige Lanham  Mrs Grace Allen (Mon, Wed, Frid)
Mrs Maria Salpietro (Mon, Wed, Fri)
Pre Primary Aqua Mrs Cath Maybury (Mon – Thurs)
Mrs Lisa Liebregts (Fri)
Mrs Marita Gomes (Mon – Fri)
Pre Primary Purple Miss Sarah Pinder Mrs Alba Roussety (Mon – Thurs)
Mrs Kelly Sangiacomo (Fri)
One Aqua Mrs Aleshia Procopis (Mon – Thurs)
Mrs Kylie Mawson (Fri)
Mrs Leonie Bombardieri
(Mon – Wed)
Mrs Bev Casley (Thurs – Fri)
One Purple Mrs Libby Dalglish Mrs Leonie Bombardieri
(Mon – Wed)
Mrs Bev Casley (Thurs – Fri)
Two Aqua Miss Kylie James  
Two Purple Miss Lauren Di Girolami  
Three Aqua Mrs Senol Bonny  
Three Purple Mrs Maureen Hunt  
Four Aqua Mrs Alisia Tardrew (Mon – Thurs)
Mrs Jacki Tucker (Fri)
 
Four Purple Mrs Sonja Robertson  
Five Aqua Mrs Natasha Strecker  
Five Purple Miss Marisa Versace  
Five Orange Mrs Jan Nottle  
Six Aqua Mrs Tamara Bowman (Mon – Wed, Fri)
Mrs Jo Rodgers (Thurs)
 
Six Purple Miss Melanie Trusso  
Six Orange Mrs Sara Blair  
St Joseph Centre Mrs Kylie Gazia (Mon – Fri)
Mrs Helen Adamos (Mon, Thurs, Fri)
Mrs Denise Ricciardi (Wed, Fri)
 Mrs Diana Ballarotta (Mon – Fri)
Mrs Bev Casley (Mon, Tues, Wed)
Mrs Debbie Harris (Mon – Fri)
Mrs Angela Cox (Wed – Fri)
Mrs Lisa Italiano (Wed, Thurs)
Mrs Anna Rector
(Mon, Tues, Thurs, Fri)
Mrs Deanna Hube (Mon – Fri)
Ms Sharon Murfett (Wed – Fri)
Mrs Stella Antoine-Prosper
( Mon, Tues, Fri)
Mrs Shevi Aaron Perera (Mon, Tues)
Literacy Support   Mrs Allison Glenister-Bielby (Mon – Thurs)
Mrs Kelly Sangiacomo (Mon – Thurs)
Mrs Maria Beaney (Mon – Wed)
Miss Stephanie Benis
(Thurs AM, Frid AM – Lexile)
Mrs Jodi Smith (Tue, Thurs)
Numeracy Support   Mrs Julie Cockman (Mon – Fri)
Mrs Anne Carosin (Tues, Thurs)
Mrs Jodi Smith (Tue, Thurs)
Science Mrs Barbara Stojkovski
Mrs Helen Jerkovich
 
Art & STEM Enrichment Mrs Tamara Bowman (Thurs – ART)
Mrs Barbara Stojkovski (Tues – STEM)
 
Library Mrs Marie Gray (Mon-Wed)  
Physical Education Mr Laurie Power  
Performing Arts Miss Vanessa Hince  
Information Technology Mr Steve Duncan
(Mon PM, Tues AM, Wed PM, Thurs AM, Fri PM)
 
School Counsellor
Chaplaincy
Mrs Lisa Mueller (Tues, Thurs, Frid)
Sr Maddi
Fr John Jegorow
Fr Mark Rucci
 
Finance Manager Mrs Sue Haynes  
Administration Mrs Barbara Burton (Mon – Thurs)
Mrs Jane Coniglio (Mon,Wed, Fri)
 
School Maintenance Mr Frank Campione
(Mon, Tues, Fri) and
Mr James Sandon
 
Canteen
(Mon/Wed/Fri)
Mrs Sylvia Campbell and
Mrs Kath Kilgallon (Mon, Wed, Fri)
 
Health and Safety Officer Mrs Senol Bonny and Mr Frank Campione  
Harassment Officers Mr Laurie Power
Mrs Kylie Gazia
 
Cleaners Mrs Yaryna Biletska  
Translate »